Recenzja fotoksiążki SaalDigital

Fotoksiążka firmy SaalDigital

 

Na rynku można znaleźć wiele firm oferujących wydruki, odbitki, fotoksiążki czy albumy. To dobrze, bo klienci mają większy wybór, a oferta jest bardziej konkurencyjna.
Niedawno otrzymałem fotoksiążkę wykonaną przez firmę Saal Digital. Firma ta oferuje bardzo szeroki wachlarz produktów, m. in. zdjęcia, plakaty, kalendarze, czy wspomniane wcześniej fotoksiążki.
Testowanym produktem jest fotoksiążka zawierająca moje fotograficzne portfolio.
Tym razem wybrałem mniejszy rozmiar: 28x19cm z matową okładką oraz błyszczącymi stronami wewnętrznymi.

 

Zamawianie

Proces zamawiania książki zaczynamy od decyzji czy będziemy korzystać z dedykowanej aplikacji, czy sami wykonamy jej projekt w Adobe Photoshop lub InDesign. Mimo, iż na co dzień używam Photoshopa, postanowiłem przetestować aplikację SaalDesign, która okazała się niezwykle czytelna i łatwa w obsłudze. Zdecydowanie polecam ją amatorom i pasjonatom, którzy nie mają większego doświadczenia w pracy z bardziej zaawansowanym oprogramowaniem, ale również i zawodowym fotografom.

Producent daje nam wiele możliwości przy tworzeniu naszej książki. Wybierając okładkę do wyboru mamy rodzaj błyszczący, eko skórę, imitację drewna, a także kilka odcieni płótna. Za dodatkową opłatą możemy zamówić watowanie oraz usunąć kod kreskowy, a nawet zamówić opakowanie prezentowe. Oprogramowanie bogate jest w funkcje umożliwiające nam personalizację układów zdjęć na każdej ze stron.

Ogromną zaletą jest fakt, że firma dostarcza profile ICC do soft proofingu. Dzięki temu, pracując na skalibrowanym monitorze, bez problemu możemy zasymulować, jak będzie wyglądał ostateczny wydruk.

Po zaprojektowaniu książki pozostaje jedynie wgrać plik na serwer, podać dane adresowe i wykonać przelew. Proces zamawiania jest również bardzo przejrzysty i myślę, że każdy sobie z nim poradzi. Czas realizacji wynosi do 7 dni. Książki wykonywane są w Niemczech i stamtąd przywozi je kurier DHL. Moja dotarła do mnie po 5 dniach od wysłania pliku na serwer producenta.

 

Werdykt

Książka wykonana jest bardzo solidnie. Papier charakteryzuje się wysoką gramaturą i jasną bielą, a także nie brudzi się nadmiernie od odcisków palców.
Jakość samych zdjęć jest również bardzo dobra. Zdjęcia są niezwykle szczegółowe i dobrze nasycone, ciężko się przyczepić do ich jakości. Podoba się ona zarówno klientom jak i kolegom po fachu, którzy pytają skąd ją mam, nie ukrywając przy tym chęci do zamówienia własnej.
Fotoksiążkę firmy SaalDigital zdecydowanie mogę polecić każdemu, kto szuka wysokiej jakości produktów tego typu.