Mery
2023

Mery

"Mery" jest filmem, który stworzyłem w ramach przygotowań do większego projektu fabularnego, nad którym aktualnie pracuję. Wymagania, jakim muszę sprostać postawiły przede mną misję nakręcenia krótkometrażowego dokumentu. W związku z tym skontaktowałem się z młodą, obiecującą zawodniczką Wyścigowych Mistrzostw Polski by opowiedzieć jej historię. Marcelina, pomimo młodego wieku, na pewno ma o czym opowiadać, zapraszam więc do oglądania!

 

8 grudnia, 2023
Opis
 • To mój pierwszy film dokumentalny i na pewno na jakiś czas ostatni. Przyznaję, że była to ciekawa przygoda i świetny sposób na poszerzenie moich filmowych horyzontów, niemniej czas skupić się na kręceniu filmów fabularnych. 

  Z Mery spędziliśmy praktycznie cały sezon i towarzyszyliśmy jej zarówno na treningach jak i na wyścigach, a także odwiedziliśmy ją w jej rodzinnym domu. Cała produkcja była więc dość mocno rozciągnięta, bowiem pierwsze zdjęcia miały miejsce 15 kwietnia a ostatnie 28 listopada. Stworzenie spójnej, niespełna trzydziestominutowej opowieści na bazie tak potężnych ilości materiału, w większości realizowanego spontanicznie, to wyzwanie z jakim przy pracy nad filmami fabularnymi się mierzyć nie trzeba. Dokumenty zostawiam więc dokumentalistom!

  Reżyseria - Adam Aljović

  Wystąpili:

  Marcelina "Mery" Czepiel
  Grzegorz Czepiel
  Teresa Czepiel
  Grzegorz Grzyb
  Aldona Marciniak
  Szczepan Poprawny

  Asystent reżysera - Kamil Urbańczyk

  Podziękowania dla:
  Ewa Nowak-Aljović
  Damian Kuboszek
  Szymon Pawlik

   

  Wersja reżyserska filmu dostępna jest wyłącznie na zamkniętych pokazach.

 • Release Date
  8 grudnia, 2023
Movie & TV Show Search
Sponsored

Recent Reviews
  Movie, TV Show, Filmmakers and Film Studio WordPress Theme.

  Press Enter / Return to begin your search or hit ESC to close

  By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

  New membership are not allowed.