Kreatywna sesja produktowa dla marki premium – loye

  • 1 rok temu

Kreatywna sesja produktowa dla marki premium – loye

Kiedy klient Ci ufa i daje wolną rękę – kreatywna sesja produktowa to coś co zdarza się coraz częściej, ponieważ każda marka próbuje się wyróżnić, a w dobie mediów społecznościowych i ogromnej ilości reklamujących się w sieci firm jest to bardzo trudne. Dlatego też w cenie są twórcy, którzy potrafią wyjść poza agencyjny brief i zrealizować coś czego klient sobie nie wyobrażał. Wojtek, właściciel marki loye, jest świetnym przykładem na to jak powinna wyglądać relacja klient-fotograf.
Jak to często przy tego typu projektach bywa, na początku Wojtek pokazał mi przykłady zdjęć, którymi powinienem się inspirować. Były to poprawne i solidnie zrealizowane fotografie, ale brakowało im charakteru i nie nawiązywały w żaden sposób do przekazu jaki niesie ze sobą marka. Ot, zwyczajne produktówki – packshoty. 
Niemniej, postanowiłem, że zrobię kilka przykładowych zdjęć według takich założeń, a następnie pokazując je Wojtkowi powiedziałem „One są słabe, daj mi zrobić je po swojemu.” Wojtek przystał na moją propozycję, a ja zabrałem się do kreatywnej części zlecenia.

 

Sceneria

W tej sesji zdjęciowej zdecydowałem się na użycie kilku ciekawych rekwizytów, które podkreślały ekskluzywny charakter produktu i dodawały mu elegancji. Jednym z pomysłów była szachownica, na której butelka loye zastępuje figurę króla – bo co mówi „premium” jeśli nie królewska gra? Kolejnym istotnym rekwizytem była maska zrobiona z niewielkich kryształów. Umieszczenie butelki z olejkiem wewnątrz kryształowej obudowy, dawało wrażenie, że olejek jest częścią luksusowego rytuału pielęgnacyjnego.
Do zbudowania niewielkiej scenerii wykorzystałem także szklaną podstawę, elementy ozdobne dostarczone przez klienta, a także różne materiały znalezione w domu, takie jak złota blenda czy skóra. 
Bardzo ważną rolę odegrała tutaj także woda, którą pryskałem butelkę. Woda podkreśla naturalny charakter produktu i jego składników, a także daje naprawdę fajny, efekt, zwłaszcza na ujęciach makro.

Nie zabrakło także zabawy światłem: tworzenia efektu wpadającego od tyłu słońca czy promieni odsłaniających napisy na butelce. Dzięki takim zabiegom sesja zdjęciowa stała się bardziej interesująca i wyróżniająca się na tle innych. Zastosowanie ciekawych rekwizytów pozwala na uzyskanie unikalnego charakteru i stylu, który przyciąga uwagę klientów i podkreśla wartość produktu.

 

Technika

Dla tych, których interesuje techniczna strona tej sesji dodam, że absolutnie niezbędny był obiektyw typu macro. Wynika to przede wszystkim z niewielkich rozmiarów fotografowanego obiektu a także chęci zaprezentowania detali w wielkim powiększeniu. W tym przypadku skorzystałem z optyki marki Sigma, a konkretnie z 105 mm f/2.8 DG DN Macro Art oraz do kilku ujęć z 35 mm f/1.4 DG DN Art i 85 mm f/1.4 DG DN Art.
Świecone, jak zwykle, lampami błyskowymi, a użyte modyfikatory to softbox oktagonalny o średnicy 120cm stanowiący główne, miękkie światło. Jednak w wielu przypadkach stawiałem na ostre światło bez żadnej dyfuzji, a także na kolorowe filtry ocieplające – takie nawiązanie do ciepłego światła sypialni. W całym secie znalazło się też kilka zdjęć, przy których zamontowałem na obiektywie filtr promist celem zmiękczenia najjaśniejszych punktów co również dodaje zdjęciu nieco subtelności.

Kilka wybranych zdjęć znajdziecie poniżej, a zainteresowanych produktem zapraszam na stronę loye.pl

Jeśli zdjęcia się podobały i chcecie nawiązać współpracę przy usługach takich jak np. sesja produktowa, zapraszam do formularza kontaktowego!

Recent Comments

Brak komentarzy do wyświetlenia.
About Me

Theresa Jordan

Curabitur nec justo sit amet urna convallis viverra. Phasellus auctor id lectus vel tincidunt. Phasellus sed lorem id diam venenatis ullamcorper. Curabitur iaculis risus vitae magna eleifend, at auctor dolor ultricies. Sed rhoncus aliquam turpis, a hendrerit arcu.

Sponsored

Recent Comments
    Movie, TV Show, Filmmakers and Film Studio WordPress Theme.

    Press Enter / Return to begin your search or hit ESC to close

    By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

    New membership are not allowed.