Moja produkcja fantasy z nagrodą „Najlepszy film” w Tajwanie!

 • 1 rok temu

Moja produkcja fantasy z nagrodą „Najlepszy film” w Tajwanie!

Produkcja filmowa w tym roku zaczyna się u mnie od sukcesu, bowiem dwa moje filmy zostały dziś nagrodzone.
Świetne wieści z samego rana dotarły do mnie z Tajwanu, gdzie mój film fantasy pt. „Answer” wygrał w kategorii „Best film” w konkursie G&G Your Greatest Glory, organizowanego przez firmę G&G Armament. 
Pomysł pojawił się spontanicznie, chciałem nakręcić krótki film drogi z elementami fantasy, więc cała koncepcja była dość prosta. Nagroda jest o tyle niespodziewana, że do konkursu ogłoszonego końcem 2022 roku zdecydowałem zgłosić się w ostatniej chwili i postanowiłem zrealizować film absolutnie minimalnym nakładem. Nie zaangażowałem więc w niego całej swojej ekipy ani ciężarówki sprzętu filmowego. Po prostu ja, kamera i aktor (oraz lektorka). Był to zdecydowanie najbardziej wymagający fizycznie projekt w moim życiu – i mówi to facet, który wyreżyserował film wojenny – nie tylko ze względu na to, że musiałem osobiście biegać z kamerą zamiast stać sobie z boku i wydawać polecenia przez megafon, ale także ze względu na panujące warunki pogodowe.

 

Zima dała w kość

Chcąc zaprezentować piękną polską zimę nie musiałem oddalać się nawet od domu, gdyż całość scen plenerowych nakręciliśmy w pobliskim Cygańskim Lesie, w Bielsku-Białej. Idealnie wstrzeliliśmy się w pogodę, gdyż był to ostatni dzień przed odwilżą a zarazem pierwszy po intensywnych odpadach śniegu, które uniemożliwiłyby nam realizację ujęć efektowych. 
Niemniej, nie polecam kręcenia filmów w takich warunkach. Pomimo słońca termometr pokazywał -9 stopni, a na dodatek poruszaliśmy się w miejscach gdzie śnieg sięgał nam do kolan. Sprzęt ledwo to znosił, a drona trzeba było „reanimować” by w ogóle udało się nim wystartować na te kilka chwil w górę! 
Jakby tego było mało, Szymon, członek bielskiej grupy airsoftowej RQS, który wcielił się w główną rolę, nabawił się dzień wcześniej poważnego urazu pleców i stał na nogach tylko dzięki lekom, które uzupełniał jeszcze w trakcie zdjęć. Z tego powodu ujęcie, w którym koziołkuje w dół było filmowane jako ostatnie – na wypadek gdyby już nie wstał 😉

 

Święta w montażowni

Postprodukcją zająłem się w ramach spędzania wolnego czasu podczas przerwy świątecznej, dopracowując przy okazji narrację wraz z Libby Grant.

 

Film można zobaczyć poniżej, a stronę z wynikami konkursu TUTAJ – zobaczycie też tam mój drugi film „Make no mistakes”, który również przygotowałem „w partyzanckich” warunkach i otrzymał on nagrodę „Nominated Masterpiece”.

 

Dla zainteresowanych szczegółami kilka ciekawostek:
 • film nakręcony został w 7 godzin, w tym 1,5h przerwy
 • całość realizowana na tzw. „gołym szkle” czyli bez filtrów (które niemal zawsze stosuję). Wynika to z tego, że w filmie mamy sporo ujęć efektowych, a filtry np. ProMist, mogłyby utrudnić lub nawet uniemożliwić nałożenie ich w postprodukcji.
 • wszystkie efekty udało mi się zaimplementować dość prostymi metodami w DaVinci Resolve, bez posiłkowania się bardziej zaawansowanymi narzędziami – to znowu wymagałoby pomocy specjalisty
 • pierwsza wersja montażowa była o minutę dłuższa – po prostu za długo chodził po lesie – ale po dołożeniu tekstu czytanego udało się wszystko ładnie poskracać

 • produkcja filmowa

 

Każdego zainteresowanego współpracą filmową bądź fotograficzną zapraszam do kontaktu!

 

 

Recent Comments

Brak komentarzy do wyświetlenia.
About Me

Theresa Jordan

Curabitur nec justo sit amet urna convallis viverra. Phasellus auctor id lectus vel tincidunt. Phasellus sed lorem id diam venenatis ullamcorper. Curabitur iaculis risus vitae magna eleifend, at auctor dolor ultricies. Sed rhoncus aliquam turpis, a hendrerit arcu.

Sponsored

Recent Comments
  Movie, TV Show, Filmmakers and Film Studio WordPress Theme.

  Press Enter / Return to begin your search or hit ESC to close

  By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

  New membership are not allowed.